DVIRAČIŲ MARŠRUTAS PALEI NERĮ

Dviračių maršrutas palei Nerį

Atstumas: 11 km.

Trukmė: 1,5 val.

Kategorija: visai šeimai

Maršruto tipas: dviračių takais

map of the route

Maršrutą pradėsime nuo Katedros aikštės. Važiuosime link Mindaugo tilto.

Cathedral square in vilnius

Pravažiavus Mindaugo tiltą, suksime į dešinę ir važiuosime dviračių taku. Atkreipkite dėmesį į mažą tiltelį dešinėje pusėje. Šioje vietoje Vilnelė susijungia su  Nerimi.

Ar žinojote? Sporto Rūmai yra unikalūs savo neįprastu bangos ar laivo pavidalo formos stogu. Šis pastatas yra vienas iš nedaugelio išlikusių ,,brutualistinės“ architektūros stiliaus pavyzdžių, o rūmų stogas tebėra vienintelis toks vantinės konstrukcijos pavyzdys Lietuvoje.

old historical building

Toliau važiuojame tiesiai dviračių taku. Nusileidus nuo kalno dešinėje pamatysite nedidelę užtvanką. Čia žiemoja beveik visi Nerimi plaukiojantys laivai.

Ar žinojote? Įspūdingo grožio baltas pastatas iš dešinės yra vadinamas Tuskulėnų dvaru. XIX a. Vilniaus daktaras Julijanas Titijus Tuskulėnų dvarą buvo pavertęs savotiška Vilniaus bohemos susibūrimų vieta – čia lankydavosi kompozitorius Stanislovas Moniuška, rašytojas Juzefas Kraševski ir kiti.

white historical building on the hill

Tęsiame maršrutą, važiuojame tiesiai.

Ar žinojote? Neris turi tik tris oficialius paplūdymius. Žirmūnų pliažas yra vienas iš jų.

Nuo Žirmūnų pliažo sukame į kairę link tilto. Pravažiavus tiltą, sukame į dešinę. Važiuojame pro ,,UNO“ nuotykių parką.

Ar žinojote? Važiuojant tiltu, atkreipkite dėmesį į dešinę pusę. Iš ,,UNO“ nuotykių parko trosu galite perskristi per Nerį.

lake with a sign

Pravažiavus parką, sukame dešiniau link garažų.

Ar žinojote? Važiuojant parko keliuku, atkreipkite dėmesį į ženklą iš kairės. Čia galite pamatyti spalvotuosius šaltinėlius. Šių šaltinių vanduo yra labai šaltas net karščiausią vasaros dieną. Taip yra dėl to, kad šaltinius maitina spūdinis vanduo.

a sign in the forest
bicycle route

Tęsiame maršrutą dviračių taku.

Ar žinojote? Važiuojant dviračių taku atkreipkite dėmesį į kairėje esančius akmenis. Tai – labirintas ,,Vijūnė“. Labirintų simboliai nuo senovės yra sutinkami beveik kiekvienoje religijoje. Vijūnės akmenų labirintas – strateginė vieta švenčiantiems lygiadienį. Tuo metu diena ir naktis trunka vienodai. 

bicycle road

Tęsiame maršrutą. Važiuojant dviračių taku iš kairės galite pamatyti naująją gaisrinę. Pasibaigus dviračių takui pamatysite ženklą. Tai – dviratininkams draugiškas kelias.

new fire station in Vilnius

Tęsiame maršrutą tiesiai. Važiuojant dviračių taku atkreipkite dėmesį į spalvotą sieną kitoje upės pusėje. Tai yra buvusi irklavimo bazė.  

Ar žinojote? Paminklas iš dešinės yra skirtas broliams Vileišiams. Broliai buvo svarbios asmenybės Lietuvos politiniame, kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. Jonas Vileišis buvo nepriklausomybės akto signataras, taip pat rūpinosi mokyklų steigimu, vadovėlių leidyba. Antanas Vileišis buvo gydytojas humanistas, kuris buvo vienas svarbiausių Lietuvos tautinės veiklos organizatorių ir vadovų. Petras Vileišis buvo žymus geležinkelių ir tiltų inžinierius, kuris taip pat buvo vienas Tautinio atgimimo šauklių ir lietuvybės puoselėtojų, siekęs lietuviškos spaudos laisvės.

colourful wall by the wall

Pereiname gatvę. Pasukame į keliuką iš kairės, esantį už tilto.

crossroad in the old-town of Vilnius
small bridge by the lake Vilnele

Važiuojame tiesiai, privažiavus Rotondą (buvusią garsią ledainę), suksime dešiniau link Katedros.

Ar žinojote? 2015 metų gegužę Gedimino pilies kalno papėdėje atidengta skulptūra, taip pagerbiant vienintelę lietuvišką šunų veislę – lietuvių skaliką. 

3 dogs monument
old building in Vilnius city centre

Išvažiuosime į Katedros aikštę iš Gedimino paminklo pusės.

Įspūdinga, įveikėte net 11 kilometrų! 🙂

Ar žinojote? Valdovų rūmai, esantys šalia Gedimino paminklo, XIII a. buvo mūrinė pilis. Vėliau ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje, o nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai.

Daugiau maršrutų po Lietuvą

Dviračių maršrutai po Vilnių