DVIRAČIŲ MARŠRUTAS PO ŽVĖRYNĄ

Dviračių maršrutas po Žvėryną

Atstumas: 6 km.

Trukmė: 1 val.

Kategorija: visai šeimai

Maršruto tipas: dviračių takais

Žvėrynas nuo XVI-o amžiaus priklausė Radviloms, kurie čia turėjo medžioklės rezervatą. Šiais laikas tai vienas gražiausių Vilniaus rajonų. 

1. Maršrutą pradėsime nuo Gedimino pr. Pravažiavus tiltą, sukite į dešinę ir nusileiskite prie upės. Važiuokite tiesiai iki krantinės tako pabaigos.

Ar žinojote? Pirmas tiltas, jungiantis Gedimino pr. su Žvėrynu, buvo medinis, pastatytas dar 1892 m. Šalia tilto stovi Dievo Motinos Ženklo iš Dangaus cerkvė.

2.Pakilkite į viršų ir pasukite į dešinę link Vytauto g.

Ar žinojote? Prie pat upės tako pabaigos stovi Gediminaičių akmuo. Istorikų teigimu, paslaptingas riedulys žymėjo didžiojo kunigaikščio žemių ribas mieste XV amžiuje. 

3. Liubarto ir Vytauto gatvių sankryžoje sukite į kairę.

Ar žinojote? Liubarto g. estanti kenesa yra viena iš dviejų išlikusių Lietuvoje. Kenesa yra karaimų maldos namai. Karaimai Lietuvoje gyvena nuo XIV a. pabaigos, o jų religija, Karaizmas, yra judaizmo atšaka.

4.Pasukite į kairę ir važiuokite Kęstučio g., išvažiuokite į dviračių taką palei Nerį.

5.Pasibaigus dviračių takui trumpam pasukite į dešinę Birutes gatve.

Ar žinojote? Pravažiavę kelis šimtus metrų pamatysite medinius pastatus parke – tai buvusios infekcinės ligoninės pastatai. Kaikurie ligoninės korpusai veikia iki šiol. 

6.Važiuokite atgal link Vingio parko.

Ar žinojote? Cerkvė, esanti Birutės g. yra Šv. Jekaterinos Kankinės cerkvė – koplyčia. Tai – seniausias religinis pastatas Žvėryne. Iki 2013 metų cerkvė neveikė. Ji buvo naudojama kaip Lietuvos kino studijos rekvizitų sandėlis ir skulptoriaus dirbtuvė. Prieš keletą metų cerkvė vėl atvėrė duris tikintiesiems. 

7.Važiuokite tiesiai ir pasukite į dešinę Poškos gatve.

Ar žinojote? Ant kampo stovintis pastatas atrodo tarsi iš pasakos. Šis namas buvo pastaytas 1901 m. Jis vadinamas ,,Popų Namu“, dėl to, kad ten gyveno stačiatikių šventikas. Prieš dešimtmetį namas sudegė, tačiau naujasis namo savininkas rekonstravo pastatą pagal originalų projektą. 2008 m. pastatas buvo pripažintas geriausia rekonstrukcija istorinėje aplinkoje po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

8.Važiuokite tiesiai link Kęstučio g. Sankryžoje pasukite į dešinę.

9.Trumpam pasukite į Treniotos g.

Ar žinojote? Žalias pastatas šioje gatvėje yra ypatingas tuo, kad kolonos, esančios šalia įėjimo ankščiau buvo dujiniai žibintai. Dujiniai žibintai Vilniuje buvo naudojami iki 1903 metų. 

10.Važiuokite tiesiai link Vytauto g.

Ar žinojote? Pasigrožėkite medine namų architektūra. Net 108 Žvėryno medinukai yra įtraukti į Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo registrą ir yra saugomi.

11.Sankryžoje sukite į dešinę ir pirmame posūkyje sukite į kairę link Maloniosios g.

Ar žinojote? Atkreipkite dėmesį į pastatų architektūros kontrastus šioje gatvėje. Vienoje pusėje, arčiau upės, yra senosios vilos, o kitoje – senieji Žvėryno medinukai.

12.Pasukite į dešinę į Upės g., išvažiuokite į dviračių taką palei Nerį.

Štai ir finišas! Kelionę baigsime prie Seimo. 🙂