Naujienos

Dviračių nuoma darbo dienomis. Akcija !

07.05.2021
City bike Trek for women in the background of park for rent Vilnius

Artėjančios ŠILUMOS proga skelbiame AKCIJĄ! 😊
Miesto dviračio nuoma PENKIOMS DARBO DIENOMS – tik 19 EUR!

Į kainą įskaičiuota:
– Miesto dviračio nuoma nuo pirmadienio ryto iki penktadienio vakaro
– Šalmas ir dviračio spyna
– Gera nuotaika ir praėivių dėmesys 

Akcija galioja visą gegužės mėnesį iki pat VASAROS!
Skubėkite rezervuoti, dviračių skaičius ribotas!

tel.. 861845727

Dviračių maršrutas: Saulėtekis – Antakalnis – Centras – tik per pusvalandį!🚲

03.05.2021

Sveiki, bičiuliai!👋
Tęsiame rubriką „Dviračiu į darbą“! Jūsų dėmesiui dar vienas maršrutas: Saulėtekis – Antakalnis – Centras – tik per pusvalandį!🚲
Maršrutas sudarytas dviračių takais ir nejudriomis gatvėmis. Kaip ir dauguma mūsų maršrutų, jis yra nesudetingas ir puikiai tinka ne tik susisiekimui, bet ir laisvalaikiui.😎
Kelionėje galėsite pasigrožėti Valakampių paplūdimais, važiuodami ramiomis gatvėmis arba miško takeliais.
Važiuojant iš centro, nuo Antakalnio dviračių takais galima nuvažiuoti net iki Nemenčinės, o nuo Saulėtekio iki pat Kairėnų botanikos sodo (čia bus trumpų atkarpų, kur teks pavažiuoti keliu).
Ieškantiems intesyvesnės pramankštos ir adrenalino rekomenduojame Saulėtekio kalnų dviračių trasą! Neturite kalnų dviračio? 🚲Mielai išnuomosime jums mūsų MTB „arkliukus“ – Scott Aspect 950, Ghost Tacana 3 arba Trek FUEL EX 9.5 😉
Maršruto žemėlapį rasite čia 👉
https://velotakas.lt/lt/marsrutai-kalnu-kelioniniai-miesto-dviraciai/dviraciu-zemelapiai/

Dviračių maršrutas: Pašilaičiai – Viršuliškės – Centras (trumpiausias)!🚲

03.05.2021

Sveiki, bičiuliai!
Tradiciškai pradedame naują savaitę nuo rubrikos „Dviračiu į darbą“: dar vienas susisiekimo maršrutas Pašilaičiai – Viršuliškės – Centras (trumpiausias).🤩🚲
Maršrutas sudarytas dviračių takais ir šaligatviais.
Žemėlapį rasite 👉 https://velotakas.lt/lt/marsrutai-kalnu-kelioniniai-miesto-dviraciai/dviraciu-zemelapiai/
Jeigu prireiktų GPX failo, rašykite komentaruose, atsiųsime. 😊

Dviračių maršrutas: Šeškinė – Centras - tik per pusvalandį.🤩🚲

02.05.2021

Sveiki, bičiuliai!
Tradiciškai pradedame naują savaitę nuo rubrikos „Dviračiu į darbą“: dar vienas susisiekimo maršrutas Šeškinė – Centras – tik per pusvalandį.🤩🚲
Maršrutas sudarytas dviračių takais, šaligatviais ir nejudriomis gatvėmis.
Atkreipkite dėmesį – važiuojant vaizdinga Miglos g. šiek tiek intensyvesnis eismas būna tarp 17 ir 18 val., kai tėveliai suvažiuoja pasiimti vaikų iš darželio, peace.☺️
Žemėlapį rasite 👉https://velotakas.lt/lt/marsrutai-kalnu-kelioniniai-miesto-dviraciai/dviraciu-zemelapiai/?fbclid=IwAR3lapZCXfy8n61NPDNU5QQRwThAfzT7_pM_hSuO4z2qHFHOeIanb7_EkXc
arba
https://www.komoot.com/tour/335382377

Dviračių maršrutas: Naujoji Vilnia – Pučkorių atodanga – Senamiestis – tik per pusvalandį

02.05.2021

Tęsiame mūsų rubriką „Dviračiu į darbą“ ir pristatome naują, itin vaizdingą ir komfortišką maršrutą Naujoji Vilnia – Pučkorių atodanga – Senamiestis – tik per pusvalandį, jei nestosite ilgiau pasigrožėti panoramomis!😉

Beveik visas maršrutas sudarytas dviračių takais, jį galima naudoti ne tik susisekimui, bet ir laisvalaikio išvykoms į Belmontą, Pūčkorių atodangą ir piliakalnį, Rokantiškių piliakalnį, Dūmų fabriką ir kitus Naujosios Vilnios lankytinus objektus.🗺

Nuo Naujosios Vilnios važiuojame Batoro gatve ką tik paklotu, naujutėlaičiu dviračių taku (tik atkreipkite dėmesį, kad atkarpa iki Rokantiškio piliakalnio dar tebetvarkoma, tačiau jau pravažiuojama), miname toliau Paupiu iki pat Senamiesčio. 🚲

Žemėlapį rasite 👉
https://velotakas.lt/lt/marsrutai-kalnu-kelioniniai-miesto-dviraciai/dviraciu-zemelapiai/?fbclid=IwAR2euFqgjzYHuXiHI2o0_rStUrdAxhhaGvnm64JpFL9sHGPXpNA0cKCjOjw arba https://www.komoot.com/tour/340359903?ref=wtd

Norviliškių pilis

09.04.2021

Kita mūsų maršruto stotelė – Norviliškių pilis. Teigiama, kad pilį seno dvaro vietoje XVII a. pradžioje pastatė turtingas Rytprūsių pirklys Vaitiekus Šorcas, įsimylėjęs ir vedęs vietos grafaitę Daratą Zienovičiūtę.

Ar žinojote, kad 1834 m. čia buvo pastatytos kareivinės?

Kareiviai įsikūrė ir senajame vienuolyno pastate, ten išbuvo iki XX a. pradžios. 1904 m. 

Gatviniai kaimai

02.04.2021

Gatviniai kaimai yra viena reikšmingiausių Dieveniškių parke esančio kultūros paveldo dalių. Neilgoje juostoje Gaujos slėnyje ir kalvotose vietose tarp Poškonių ir Dieveniškių yra išsidėstę 13 gatvinių kaimų, kurie sudaro 3 arti vienas kito esančių kaimų grupes.

Ar žinojote? Didžiausią gatvinių kaimų grupę sudaro 7 kaimai: Grybiškės, Didžiuliai, Lastaučikai, Poškonys, Padvarės, Siaurimai, Šiudainys. Dieveniškių regiono paminkliniai kaimai įsikūrę valakų reformos metu, kai kaimų žemės buvo skirstomos taisyklingos formos masyvais, padalytais į tris sėjomainos laukus.

Namai buvo puošiami labai santūriai, daugiausia buvo puošiami gatviniai fasadai ir langai. Būdingiausi kaimuose daugiafunkcinio patalpų derinio statiniai – namas (pirkia), sujungtas su dviejų patalpų (ar daugiau) tvartu.

 

Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Rimašių akmenynas

31.03.2021

Mūsų krašto žmones nuo seno supo akmenys. Žmonės juos naudojo buityje, statybose, kultiniuose dalykuose. Maršruto metu Dieveniškių parko teritorijoje galite rasti net 4 paveldo objektus – akmenis, apie kuriuos sukurta nemažai padavimų ir legendų. Vienas jų – Rimašių akmenynas.

Ar žinojote? Rimašių akmenynas Į valstybės saugomų objektų sąrašą įtrauktas 2008 metais. Čia yra išlikusi aikštelė su iš melioruojamų laukų suvežtais akmenimis. Akmenys iš aplinkinių melioruojamų laukų buvo vežami į tam tikrą teritoriją ir suguldomi eilėmis. Rieduliai, esantys objekto teritorijoje į Lietuvą pateko iš Skandinavijos per priešpaskutinį apledėjimą.

Žižmų akmuo

26.03.2021

Kita mūsų maršruto stotelė – Žižmų akmuo, kuris yra dar vadinamas Šaltinių akmeniu arba „Užkeikta svodba“. Tai valstybės saugomas gamtos paveldo objektas Dieveniškių geomorfologinio draustinio teritorijoje.

Ar žinojote? Žižmų akmuo yra didžiausias akmuo Dieveniškių istorinio regioninio parko teritorijoje. Jo apie 4 m, plotis apie 3 m, aukštis apie 1,5 m. 

Dieveniškių apylinkėse populiarus pasakojimas apie akmeniu pavirtusį vestuvių pulką. Padavimai apie suakmenėjusius žmones yra labai seni. Vieni pasakoja, jog vestuvių pulkas pavirto akmeniu, todėl, kad motina prakeikė savo dukterį ir visas vežimas virto dideliu akmeniu. Manoma, kad ir dabar galima įžiūrėti sėdinčių žmonių figūras.

Nuotrauka: vikipedija.lt

Grybiškių ąžuolas

24.03.2021

Kita mūsų stotelė Dieveniškių istoriniame regioniniame parke yra Grybiškių ąžuolas. Tai valstybės saugomas gamtos paveldo objektas, į saugomų objektų sąrašą įtrauktas 1999 metais. Ąžuolo kamieno apimtis yra 4,98 m, skersmuo apie 1,6 m, o aukštis apie 26 m.

Ar žinojote? 1971 metais prie Grybiškių ąžuolo buvo surastas didžiausias Lietuvos baravykas, kuris įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje. Baravyko svoris buvo 3,05 kg, kepuraitės skersmuo 49 cm.

Pagal apytikrius paskaičiavimus – Grybiškių ąžuolui apie 1000 metų.

Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Poškonių pilkapynas

16.03.2021

Naujausias mūsų maršrutas, kurį norėtume pristatyti yra maršrutas po Dieveniškių istorini regioninį parką. Tai į pietryčius nuo Šalčininkų įsikūręs parkas, Dieveniškių apylinkių kraštovaizdžio ir etnokultūriniams kompleksams išsaugoti ir tvarkyti.

Pirma mūsų stotelė šiame parke – Poškonių pilkapynas. Pilkapyną sudaro 24 pilkapių grupė, išsidėsčiusi kalvos viršuje ir jos šlaituose. Didžiausias sampilas yra net 22 m skersmens ir 1,8 m aukščio.

Pilkapiai – tai mūsų protėvių kapai. Jie atsirado supylus sampilą virš palaidotų mirusiųjų. Aplink pilkapio sampilą dažnai aptinkami akmenų vainikai, kurie, pagal senovės žmonių tikėjimą, turėjo mirusiuosius saugoti nuo piktųjų dvasių.

 

Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Salako pažintinis takas

02.03.2021

Istoriniame Salako miestelyje Aukštaitijos regione, Zarasų r. yra Salako pažintinis takas – 5 km ilgio, žiedinis maršrutas. Pažintinio tako rodyklės palydės Jus mediniu taku Luodžio ežero pakrante, apžvalgos bokštelio link. Nuo bokštelio galite pasigrožėti Luodžio ežero panorama ir stebėti vandens bei miško paukščius.

Lydimi pažintinio tako rodyklėmis aplankysite įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pirmojo mokytojo Salake A. Poderio memorialinį muziejų, pamatysite aukščiausią akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią šalyje.

 

Nuotrauka: visitzarasai.lt

Baltriškių Šv. Kazimiero bažnyčia ir Tiberiados bendruomenės vienuolynas

24.02.2021

Zarasų rajone esančiose Baltriškėse galite pamatyti Baltriškių Šv. Kazimiero bažnyčią ir Tiberiados bendruomenės vienuolyną. 1920 m., aprimus Nepriklausomybės kovoms, norint sustabdyti rusinimo bei stačiatikių vienuolyno pastatyto Antalieptėje įtaką, buvo pastatyta Šv. Kazimiero bažnyčia kartu su varpine.

2009-2011 m. vienuolių pastangomis bažnyčia buvo renovuota. Tiberiados bendruomenė – katalikiškos vienuolių brolijos nariai iš Belgijos, kurie čia nuolat gyvena nuo 2001 m. Dabar ją sudaro tik apie 20 vienuolių. Dauguma iš jų gyvena Belgijoje, keli misijose Konge ir Filipinuose.

Šios brolijos nariams būdingas dėmesys broliškam gyvenimui, jo kokybei, pasitikėjimas, pranciškoniško gyvenimo būdo populiarinimas. Jų gyvenimuose svarbiausia pasidalinti džiaugsmu, malda, skleisti malonę, taiką, ramybę, norą priimti žmones, ypač jaunimą ir šeimas.

Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia

19.02.2021

Lankantis Zarasų regione rekomenduojame nepraleisti progos pamatyti nuostabaus grožio Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią. Salako bažnyčia žinoma nuo 1496 metų, tačiau per tą laiką mediniai bažnyčių pastatai daug kartų buvo sunaikinti gaisrų.

Klebonas Ant. Kryžanauskas, pasitaręs su parapijiečiais nutarė pasistatyti tokią bažnyčią kurios nenusiaubtų ugnis ar kitos negandos. 1911 m. bažnyčia buvo baigta statyti ir pradėtos laikyti pamaldos.

Statant bažnyčią jos sienoje buvo įmūryta lenta su užrašu: „Bažnyčia pastatyta 1911 m. kun. Kryžanausko rūpesčiu ir parapijiečių pastangomis. Viešpatie, lai būna amžina garbė tiems, kurie nesigailėjo dėl tavęs įdėti tiek darbo, net į kietus akmenis ją statant ir nesigaili nuoširdumo ją išlaikant, šis pastatas liks žmonių gyvo tikėjimo paminklas ateinančioms kartoms“.

Nuotrauka: pamatyklietuvoje.ltapie bike baltic projektą

Jau 9 metus Bike Vilnius – Velotakas organizuoja miesto ekskursijas, kalnų dviračių turus ir nuomoja dviračius vilniečiams ir miesto svečiams. 🚲
Vis daugiau žmonių ieško naujų įdomių, aktyvių ir saugių laisvalaikio veiklų, tad startuojame su nauju projektu BIKE BALTIC ir kviečiame keliauti dviračiais po Lietuvą ir Baltijos šalis grupėmis, šeimomis ar individualiai, pažinti gimtąją šalį ir dailiasias Lietuvos kaimynes!🚴‍♂️
 
Parodysime Jums gražiausius Lietuvos ir viso regiono kampelius, lankytinas vietas iš mūsų rūpestingai sudarytų maršrutų, priklausomai nuo Jūsų poreikių organizuosime bagažo pristatymą, techninę palydą, apgyvendinimą, gido paslaugas.
 
Aktyvus laisvalaikis, puikus laikas su šeima ir draugais, nepakartojami įspūdžiai, naujos žinios, bet taip pat komfortas ir poilsis – keliauk tik taip kartu su BIKE BALTIC!🤩🚴‍♂️
 
 

Turizmo dienos proga siūlome šiuos turus:

Kviečiame praminti priemiesčių kiemais ir atrasti žalumoje besislepiančius medinukus su bokšteliais, atrasti Žvėryno vasarnamius prie upės ir tarp pušų.

Daugiau informacijos bei rezervacija internetu: SPAUSK ČIA arba rezervuok telefonu: +370 618 45727

Kviečiame pasigrožėti užburiančiais gamtos vaizdais ir pasivažinėti kalnų dviračiu šalia Vilniaus esančiame Pavilnių regioniniame parke.

Daugiau informacijos bei rezervacija internetu: SPAUSK ČIA arba rezervuok telefonu: +370 618 45727

Senoji Varėna

11.11.2020
Šiandien norėtume pasidalinti įdomiais faktais apie senąją Varėną. 👋
 
Tai kaimas, esantis Dzūkijos regione, Varėnos rajone, prie Merkio ir Varėnės santakos. Manoma, jog kadaise čia stovėjo didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvaras.
 
Ar žinojote? 🤔 Senojoje Varėnoje gimė ir buvo pakrikštytas žymus lietuvių dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis. Kaime yra pastatytas paminklas ,,Angelas“, kuris buvo sukurtas pagal M. K. Čiurlionio kūrybos motyvus. Taip pat, nuo Senosios Varėnos prasideda Čiurlionio kelias – ąžuolinių stogastulpių alėja, kuri tęsiasi iki pat Druskininkų miesto. 💙
 
(nuotrauka: lrt.lt)
 

Grikinė Babka

03.11.2020
Šiandienos įraše norėtume pasidalinti nacionaliniu Dzūkijos patiekalu – Grikinė boba (babka).🤤 Tai, apeiginis dzūkų kepinys, kepamas iš grikinių miltų su visais lukštais. Grikine babką dzūkai dažniausiai kepė švenčių metu, garbingiems svečiams ir kitoms progoms.
 
Ar žinojote? 🤔 Pietrytinės Lietuvos smėlynuose visada gerai augo grikiai, todėl grikiniai patiekalai čia labai dažni. 🌾
Sakoma, babkos recepto nusakyti beveik neįmanoma, nes viskas dedama iš akies, tačiau mes norėtume pasidalinti šiuo trumpu video apie tai, kaip gaminti saldžią grikinę babką. O galbūt ir patys norėtumėte išbandyti save kepime? 😏🥧
 

Mančiagirės Kaimas

30.10.2020
Sveikiname visus su penktadieniu! 🥳
 
Šiandien norėtume Jums plačiau papasakoti apie Mančiagirės kaimą. Ši Dzūkijos regiono pažiba yra įsikūrusi sankryžoje, kur subėga keliai iš Varėnos, Marcinkonių, Zervynų ir Žiūrų. 🗺 🚲
 
Ar žinojote? 🤔 Archeologiniai kasinėjimai parodė, kad žmonės Mančiagirės kaime gyveno dar akmens amžiuje. Taip pat, buvo rasta akmens amžiaus stovyklavietė, priskiriama mezolito laikotarpiui. Archeologai kasinėjimo metu rado titnaginių dirbinių ir naujojo akmens amžiaus akmeninių gludintų kirvukų.

Ūlos Akis

26.10.2020
Mūsų lankytinų vietų ciklą pradedame nuo Dzūkijos regiono, o pirmoji vieta apie kurią norėtume papasakoti – Ūlos akis. Šis gamtos paminklas yra šaltinis, įsikūręs šalia Varėnos rajono, netoli Mančiagirės. Šaltinis yra net 1,2 m. gylio. Vanduo yra visiškai skaidrus, tačiau dėl stipraus vandens srauto jame nuolat kunkuliuoja smėlis.🌪
 
Ar žinojote? 🤔Vietiniai šaltinio vandenį naudoja kaip geriamą ir mano, jog šis turi ypatingų gydomųjų savybių, ypač jei buvo pasemtas ką tik nusileidus saulei.
 
Bonus tip: Lankant šią vietovę, rekomenduojame užsukti į apžvalgos aikštelę, esančią netoli šaltinio, nuo kurios atsiveria įspūdingi gamtos vaizdai.

Labas!

22.10.2020
Jau 9 metus Bike Vilnius – Velotakas organizuoja miesto ekskursijas, kalnų dviračių turus ir nuomoja dviračius vilniečiams ir miesto svečiams. 🚲
Vis daugiau žmonių ieško naujų įdomių, aktyvių ir saugių laisvalaikio veiklų, tad startuojame su nauju projektu BIKE BALTIC ir kviečiame keliauti dviračiais po Lietuvą ir Baltijos šalis grupėmis, šeimomis ar individualiai, pažinti gimtąją šalį ir dailiasias Lietuvos kaimynes!🚴‍♂️
 
Parodysime Jums gražiausius Lietuvos ir viso regiono kampelius, lankytinas vietas iš mūsų rūpestingai sudarytų maršrutų, priklausomai nuo Jūsų poreikių organizuosime bagažo pristatymą, techninę palydą, apgyvendinimą, gido paslaugas.
 
Aktyvus laisvalaikis, puikus laikas su šeima ir draugais, nepakartojami įspūdžiai, naujos žinios, bet taip pat komfortas ir poilsis – keliauk tik taip kartu su BIKE BALTIC!🤩🚴‍♂️